![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11796158
*
nr 1179 6158
Spegel
Gustaviansk stil, 1800-tal, 80x30
Kondition: kompletterad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:25:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/4 15:22:00
1
800 kr
23/4 17:04:43
2
1.000 kr
23/4 18:16:03
3
1.200 kr
23/4 18:17:21
4
1.200 kr
23/4 18:17:21
3
1.200 kr (Budbetjänt)
23/4 18:18:09
4
1.300 kr
23/4 18:18:43
3
1.500 kr
23/4 18:19:33
4
1.500 kr
23/4 18:19:33
3
1.500 kr (Budbetjänt)
23/4 18:20:43
4
Vinnande bud
23/4 18:22:29
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: kompletterad
Läs om budbetjänten
nr 1179 6158
Spegel
Gustaviansk stil, 1800-tal, 80x30
Kondition: kompletterad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/4 15:22:00 | 1 | 800 kr |
23/4 17:04:43 | 2 | 1.000 kr |
23/4 18:16:03 | 3 | 1.200 kr |
23/4 18:17:21 | 4 | 1.200 kr |
23/4 18:17:21 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
23/4 18:18:09 | 4 | 1.300 kr |
23/4 18:18:43 | 3 | 1.500 kr |
23/4 18:19:33 | 4 | 1.500 kr |
23/4 18:19:33 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
23/4 18:20:43 | 4 | Vinnande bud |
23/4 18:22:29 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53